Mokyklos misija

Mokyklos bendruomenės nariams sudaromos geros sąlygos:

- siekti ugdymo kokybės, atsižvelgiant į  kiekvieno mokinio įgimtus gabumus ir turimus poreikius;

- skatinti mokinių mokymosi motyvaciją ir tobulinti jų savarankiško mokymosi įgūdžius;

- bendrauti ir bendradarbiauti;

- mokyti(s) saugioje ir jaukioje aplinkoje;

- plėtoti saviraišką, ugdyti kūrybiškumą;

- dalyvauti mokyklos veiklos planavime ir organizavime;

- naudojantis šiuolaikinėmis informacinėmis technologijomis, tobulėti;

- mokytojams ugdytis profesines kompetencijas.

Mokyklos vizija

Viešvėnų pagrindinė mokykla – tai Viešvėnų seniūnijos pagrindinė mokykla, kurioje individualizuojant , integruojant ir diferencijuojant mokymą,  taikant modernias technologijas realizuojamos priešmokyklinio, pradinio ir pagrindinio ugdymo programos.

Tai mokykla, kur laisvai dirbama su naujausiomis technologijos priemonėmis, naudojamas intranetas (fiksuojama visa mokyklos veikla) , vykdomi projektai.

Tai mokykla, aktyviai bendradarbiaujanti su rajono pagrindinėmis mokyklomis, dalyvavusiomis mokyklų tobulinimo programoje.

Mokyklos filosofija

Mokykla siekia ugdyti asmenį, gebantį savarankiškai tobulėti ir besimokantį spręsti gyvenimo problemas. Mokykloje brandinamas kiekvieno žmogaus pilietiškumas, pagrįstas bendradarbiavimu ir laisva asmens iniciatyva. Siekiama perduoti modernią technologinę patirtį ir  išsaugoti tradicines dorines normas. Naujos idėjos glaudžiai siejamos su socialine ir kultūrine Viešvėnų seniūnijos aplinka. Bendradarbiaudama su tėvais, mokykla siekia auginti mokinius, turinčius pasaulėžiūrą, atsakingus, smalsius ir pasirengusius toliau mokytis bei kultūringus.